ROK

./i/slide_28.jpg ./i/slide_25.jpg ./i/slide04.jpg ./i/slide_32.jpg ./i/slide18.jpg

Zakwalifikowani na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich 2016

W dniu 31 maja 2016 roku w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży odbyły się obrady Rady Festiwalu XXIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej kwalifikujące solistów i zespoły do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kurpiowskich, który odbędzie się 19 czerwca 2016 roku na scenie amfiteatru W Nowogrodzie.
Zespołom i solistom zakwalifikowanym przypominamy o obowiązku:
- uiszczenia akredytacji najpóźniej do 10 czerwca 2016 roku (szczegóły w regulaminie),
- uczestnictwa w korowodzie rozpoczynającym Finał XXIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej,
Początek korowodu godz. 10.00. Wyruszamy spod M-GOK Nowogród.

 

Protokół z posiedzenia
Rady kwalifikującej zespoły

na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich

w Nowogrodzie

 

Rada Festiwalu w składzie:

Andrzej Dyrdał – folklorysta, WOAK Białystok , przewodniczący Rady

Józef Zyśk – folklorysta, WOAK Białystok, członek Rady
Teresa Pardo – folklorysta, członek Rady

Jarosław Cholewicki.–Dyrektor ROK Łomża, członek Rady

 

została powołana przez organizatorów XXIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w celu przeprowadzenia kwalifikacji zespołów i solistów z terenu całej Polski na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich, który odbędzie się dnia 19.06.2016 roku w Nowogrodzie (województwo podlaskie, powiat łomżyński, gmina Nowogród. )

Po obradach w dniu 31 maja 2016 r. postanowiła zakwalifikować następujące zespoły i solistów :

 

Kategoria konkursowa A – tradycja:

Zespoły śpiewacze – grupa dorosłych:

  • Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

  • Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

  • Kobiecy Zespół Śpiewaczy z Kuzi

  • Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

  • Zespół Śpiewaczy z Turośli

  • Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Myszyńca

  • Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

  • Zespół Regionalny „Myszyniec” z Myszyńca

  • Kurpianki z Golanki

Zespoły śpiewacze- grupa dziecięco- młodzieżowa:

  • Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli

Zespoły folklorystyczne- grupa dorosłych:

  • Zespół „Puszcza Zielona” z Łysych

  • Zespół Pieśni i Tańca „Puszcza Biała”z Pniewa
  • Zespół „Kurpie Białe” z Kacic

Zespoły folklorystyczne- grupa dziecięco- młodzieżowa:

  • Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

  • Zespół „Nowe Latko” z Lelisa

  • Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Turoślanie

  • Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Młode Kurpie” z Jednorożca

 

Soliści śpiewacy – grupa dorosłych:

  • Henryk Kulesza z Lelisa

  • Ewa Łempicka z Wyku

  • Hanna Kspeka z Kuzi

 

Soliści śpiewacy – grupa dziecięco- młodzieżowa:

  • Ewa Lemańska ze Zbójnej

  • Małgorzata Lemańska ze Zbójnej

     

Gawędziarze

  • Władysław Gwiazda z Wolkowych

  • Kinga Gutowska z Nowogrodu

Soliści instrumentaliści – grupa dorosłych:

  • - Patryk Kaczyński z Łysych – harmonia pedałowa
  • Marian Góralski z Turośli, skrzypce

  • Ludwik Sztachański z Taraskowa - harmonia pedałowa
  • Eugeniusz Piaścik z Dębnik– harmonia pedałowa

  • Zenon Kaczyński z Łysych – harmonia pedałowa

  • Jan Kania z Turośli – harmonia pedałowa

 

Soliści instrumentaliści- grupa dziecięco – młodzieżowa

  • Dawid Ciecierski z Adamus – harmonia pedałowa

  • Wojciech Musiak z Ciecior – harmonia pedałowa

  • -Dawid Sutkowski z Turośli - harmonia

  • Adam Sadłowski z Turośli – harmonia pedałowa

  • Katarzyna Butler z Zalesia

 

Kapele:

  • Kapela Kurpiowska ze Zbójnej

  • Kurpiowska Rodzinna Kapela „Bałdygów” z Mazuchówki

  • Kapela „Puszczy Białej” z Kacic

  • Kapela Grzesia z Myszyńca

  • Kapela Jana Kani z Turośli

  • Kapela Ludowa „Szansa” z Zambrowa

  • Kapela „Łysozianie” z Łysych

  • Kapela Kurpiowska ze Zbójnej

    W Kategorii B – interpretacji folkloru kurpiowskiego

Zespoły i soliści:

  • Zespół Pieśni i Tańca „ Łomża”

  • Katarzyna Borkowska z Łomzy- solistka

  • Duet Żaklina i Michał Olchowik z Łomży

  • Zespół Mezzoforte z Łomży

  • Ludowy Zespół Śpiewaczy„Laskowianki” z Laskowca Starego-dorośli
  • Ludowy Zespół Śpiewaczy„Laskowianki” z Laskowca Starego- gr.młodzieżowa
  • Ludowy Zespół Śpiewaczy„Laskowianki” z Laskowca Starego-gr. dziecięca
  • Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa

 

Uzasadnienie decyzji:

Rada Festiwalu zakwalifikowała zespoły i solistów na podstawie zgromadzonych kart zgłoszeń i zawartego w nim dorobku oraz na Regionalnym Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej , w dniu 15 maja 2016 r.

Zakwalifikowani uczestnicy zobowiązani są do pozostania w strojach ludowych do zakończenia imprezy.

Pozostali zgłoszeni nie spełnili wymogów regulaminowych i nie zostali zakwalifikowani:

Zespół „ Kurpie z Myszyńca”( odrzucono ze względów regulaminowych)

Zofia Pławska z Myszyńca ( odrzucono ze względów regulaminowych),

Stanisław Archacki z Myszyńca ( odrzucono ze względów regulaminowych),

Stanisław Archacki i Celina Murzyn z Myszyńca – para taneczna ( odrzucono ze względów regulaminowych),

Grądzik P. z Myszyńca, (odrzucono ze względów regulaminowych)

Zespół Śpiewaczy „Hetmanki” z Tykocina, (odrzucono ze względów regulaminowych)

 

Łomża, dn. 31.05.2016 r.

 

2016-06-01 08:19 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl
Numer konta ROK w Łomży
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
55 8762 0009 0003 3095 2000 0010