ROK

./i/slide_26.jpg ./i/slide_34.jpg ./i/slide_11.jpg ./i/slide20.jpg ./i/slide_31.jpg

Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich Nowogród 2015 - protokół jury

W niedzielę, dn. 14.06.2015 r. w Nowogrodzie odbył się 22 Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich. Na scenie wystąpiło prawie 500 osób.
Nagrody i dyplomy są do odbioru w siedzibie organizatora: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-400 Łomża

Protokół
Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich
odbywającego się w ramach XXII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

Jury w składzie:
1.dr hab. Piotr Dahlig – przewodniczący, etnomuzykolog, prof. Uniwersytetu Warszawskiego
2.Anna Borucka - Szotkowska – członek jury, muzykolog, dziennikarka Polskiego Radia
3.Andrzej Dyrdał – członek jury, dyrektor artystyczny Podlaskiej Oktawy Kultur
4. Teresa Pardo – członek jury, folklorysta, specjalista ds. folkloru kurpiowskiego
postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

 

W kategorii konkursowej wykonywania utworów tradycyjnych:

zespoły śpiewacze– grupa dorosłych

I nagroda

-Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

-Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

-Zespół Śpiewaczy z Turośli

II nagroda

-Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

-Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

-Grupa Śpiewacza Mężczyzn z Czarni

III nagroda

-Zespół Śpiewaczy„Wrzos” z Myszyńca

-Zespół „Kurpsie z Mysańca”

-Grupa Śpiewacza „Carnionki” z Czarni

-Kobiecy Zespół Śpiewaczy z Kuzi

wyróżnienie

-Ludowy Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Laskowca Starego

 

zespoły śpiewacze – grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda

-Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli

II nagroda

-Grupa Śpiewacza „Bandysionki” z Bandyś

III nagroda

-Zespół Śpiewaczy „Poziomecki” z Wykrotu

-Grupa Śpiewacza „Rutkozionki” z Rutkowa

-Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

 

zespoły folklorystyczne – grupa dorosłych

I nagroda

-Zespół Regionalny „Myszyniec” z Myszyńca

-Zespół Pieśni i Tańca „Puszcza Biała”z Pniewa

II nagroda

-Zespół „Puszcza Zielona” z Łysych

wyróżnienie

-Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa

 

zespoły folklorystyczne- grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda

-Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

II nagroda

-Zespół „Nowe Latko” z Lelisa

III nagroda

-Dziecięcy Zespół Folklorystyczny„Turoślanie” z Turośli

-Kurpiowski Zespół Folklorystyczny „Carniacy” z Czarni

 

soliści śpiewacy – grupa dorosłych:

I nagroda

-Eugenia Kuliś z Kruszy

-Zofia Gut z Długich

-Antonina Deptuła z Bandyś

II nagroda

-Marianna Bączek z Bandyś

III nagroda

-Ewa Łempicka z Wyku

 

soliści śpiewacy -grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda

-Małgorzata Lemańska ze Zbójnej

-Wiktoria Drężek z Wykrotu

II nagroda

-Dorota Drężek z Wykrotu

-Ewa Lemańska ze Zbójnej

wyróżnienia

-Wiktoria Mróz z Brzozowego Kąta

-Aleksandra Szyszka z Brzozowego Kąta

-Szymon Ropiak z Bandyś

-Aleksandra Paściak Rzeszowa

 

gawędziarze – grupa dorosłych:

II nagroda

-Władysław Gwiazda z Wolkowych

III nagroda

-Witold Kuczyński z Czarni

 

gawędziarze – grupa dzieci i młodzieży:

wyróżnienia

-Agnieszka Siwik z Dobregolasu

-Roksana Drężek z Wykrotu

-Antoni Drężek z Wykrotu

-Julian Jakub Drężek z Wykrotu

-Daniel Lemański z Lemana

-Rafał Dobrowolski z Lemana

-Kamil Mróz z Brzozowego Kąta

 

pary taneczne:

wyróżnienia

-Stanisław Archacki i Celina Murzyn z Myszyńca

-Julita Rolka i Bartek Bałdyga z Rutkowa

-Wiktoria Dawidczyk i Dawid Szydlik z Czarni

-Oliwia Rolka i Marcin Grądzik z Myszyńca

 

soliści instrumentaliści – grupa dorosłych:

I nagroda

-Jan Kania z Turośli

-Andrzej Rydel z Czarni

II nagroda

-Zenon Kaczyński z Łysych

-Marian Góralski ze Szczytna

Eugeniusz Piaścik z Dębnik

III nagroda

-Czesław Drząszcz z Myszyńca

-Stanisław Młynarczyk z Olszyn

wyróżnienia

-Radosław Boruch z Lelisa

-Łukasz Olbryś z Lelisa

 

soliści instrumentaliści – grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda

-Karol Samsel z Czarni

II nagroda

-Patryk Kaczyński z Łysych

III nagroda

-Wojciech Musiak z Ciecior

wyróżnienie

-Radosław Boruch z Płoszyc

 

kapele:

I nagroda

-Kapela Kurpiowska ze Zbójnej

-Kapela Jana Kani z Turośli

II nagroda

-Kapela Grześka z Myszyńca

III nagroda

-Kapela Czesława Drząszcza z Myszyńca

-Kapela Jonusie z Czarni

 

W kategorii konkursowej interpretacji folkloru kurpiowskiego:

 

zespoły pieśni i tańca:

I nagroda

-Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie” z Grajewa

II nagroda

-Zespół Tańca Ludowego „Tradycja” z Rzeszowa

III nagroda

-Zespół Pieśni i Tańca „Łomża”

 

zespoły wokalne i aranżacje instrumentalne:

I nagroda

-Zespół Mezzoforte z Łomży

III nagroda

-Grupa Wokalna „Tradycja” z Rzeszowa

-Michał Olchowik z Łomży

wyróżnienie

-Kolneńskie Dziewczyny z Plusem

 

Fundatorami nagród Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Gmina Turośl. Nagrody książkowe dla laureatów ufundował Związek Kurpiów z Ostrołęki.

 

2015-06-15 15:43 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin