ROK

Sukcesy par KTT AKAT Łomża Mikołajkowy turniej tańca dla łomżyńskich tancerzy Augustów 2012

W sobotę 15 grudnia 2012 r. w Augustowie odbył się XVI Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej
w Augustowie”.
W turnieju tym startowały pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , trenowane pod czujnym okiem przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.

W licznie obsadzonych kategoriach tanecznych łomżyńskie pary zaprezentowały się bardzo dobrze , kwalifikując się do finałów i zdobywając puchary i wiele miejsc medalowych.

Łomżyńscy tancerze pokazali swoje bardzo wysokie umiejętności taneczne zwyciężając

w czterech kategoriach tanecznych i zdobywając kilka miejsc na podium w tym sześc miejsc drugich i trzecich. Kilka par zdobyło awans do wyższych klas tanecznych ,co było świetnym podsumowaniem całego dorobku tanecznego i dobrych wyników tanecznych w 2012 r.

Wielką atrakcją turnieju był występ par dorosłych grupy hobby z KTT „AKAT”, które przyjęły zaproszenie organizatorów do zatańczenia na turnieju w kategorii par dorosłych.

- w kategorii 10-11 lat klasa G

II miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej F zdobyła para Radosław Walczyk i Nina Wiśniewska

III miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej F zdobyła para Jakub Wierzbowski i Magdalena Łukaszewska

- w kategorii 10-11 lat klasa F

II miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej E zdobyła para Hubert Kamiński i Joanna Krysiak

III miejsce zajęła para Maciej Chrostowski i Sandra Brulińska

- w kategorii 12-13 lat klasa F

I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej E zdobyła para Patryk Sobczyński i Karolina Bikowska

II miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej E zdobyła para Mateusz Konopka i Natalia Brzostowska

- w kategorii 14-15 lat klasa C

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i V w tańcach standardowych zajęła para Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł

- w kategorii pow. 15 lat klasa D

II miejsce zajęła para Damian Siwik i Karolina Grala

III miejsce zajęła para Sebastian Strzemiński i Kinga Leśniewska

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Arkadiusz Długozima i Angelika Kluczek

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Piotr Łuba i Paulina Łażewska

V miejsce w tańcach standardowych i V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Bartosz Dzwonkowski i Zuzanna Zawadzka

w kategorii pow.15 lat klasa B

I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Dawid Zaniewski Marcelina Mroczkowska