ROK

./i/slide_24.jpg ./i/slide18.jpg ./i/slide_34.jpg ./i/slide_33.jpg ./i/slide_32.jpg

Triumf tancerzy z AKAT-u w Augustowie

Triumf tancerzy z AKAT-u w Augustowie
Zdobywcy najwyższej klasy tanecznej A w tańcach standardowych Patryk Plona i Mariola Orzoł z trenerami.
W niedzielę 5 czerwca 2016 r. w Augustowie odbył się X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Promenada CUP „o Puchar Burmistrza Augustowa”.
W turnieju tym startowały pary taneczne rekreacyjne i sportowe z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , trenowane pod czujnym okiem przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.
W licznie obsadzonych kategoriach tanecznych łomżyńskie pary taneczne z AKAT-u kolejny raz pokazały, że ten sezon taneczny jest bardzo bogaty w sukcesy, osiągnięcia i wyższe klasy taneczne. Kolejny raz łomżyńscy tancerze awansowali do finałów zdobywając puchary i wiele miejsc medalowych.
Łomżyńscy tancerze pokazali swoje bardzo wysokie umiejętności taneczne zwyciężając
w kilku kategoriach tanecznych i zdobywając kilka miejsc na podium. Na uwagę zasługuje, że kolejne pary taneczne awansowały do wyższych klas tanecznych, co było ukoronowaniem świetnego występu łomżyniaków.

 

Pary sportowe

Zdobywcy najwyższej klasy tanecznej A w tańcach standardowych Patyk Plona i Mariola Orzoł w kategorii pow. 15 lat

Pary rekreacyjne

Klasę F w kategorii 8-9 lat zdobyła para Bartosz Korwek i Wiktoria Mańko

 

W kategorii par rekreacyjnych łomżyńskie pary zdobyły miejsca:

 

- w kategorii do 8-9 lat klasa G

I miejsce, Puchar i awans do wyższej klasy tanecznej F zdobyła para Bartosz Korwek

i Wiktoria Mańko

I miejsce zajęła para Nikodem Gąsiewski i Nikola Dołęga

I miejsce zajęła para Jan Kochanowski i Zofia Faryna

 

- w kategorii 10-11 lat klasa H

I miejsce zajęła para Maciej Samborski i Magda Jemielita

I miejsce zajęła para Dawid Gutowski i Izabela Czerwińska

 

- w kategorii 10-11 lat klasa G

I miejsce i Puchar zdobyła para Maciej Wszeborowski i Paulina Żebrowska

I miejsce zajęła para Adam Konopka i Magdalena Jemielita

II miejsce zajęła para Mikołaj Fabiszewski i Kamila Zabora

II miejsce zajęła para Mikołaj Wróblewski i Zuzanna Ramotowska

II miejsce zajęła para Dawid Gutowski i Izabela Czerwińska

III miejsce zajęła para Mateusz Maczewski i Zofia Gryglik

 

- w kategorii 10-11 lat klasa F

II miejsce zajęła para Maciej Mieczkowski i Maja Polkowska

III miejsce zajęła para Oskar Żebrowski i Natalia Puławska

IV miejsce zajęła para Kacper Tunkiewicz i Julia Stańczyk

V miejsce zajęła para Michał Kodzis i Katarzyna Cwalina

 

- w kategorii 12-13 lat klasa G

I miejsce i Puchar zdobyła para Jakub Puławski i Iga Domitrz

 

- w kategorii 12-13 lat klasa F

V miejsce zajęła para Bartosz Chrobak i Amelia Kiersztan

 

- w kategorii 14-15 lat klasa F

I miejsce zajęła para Przemysław Zuzga i Ewa Święcicka

II miejsce zajęła para Jakub Wiśniewski i Laura Narolewska

III miejsce zajęła para Hubert Sierbiński i Zuzanna Poteraj

III miejsce zajęła para Wiktor Truszkowski i Karolina Małachowska

 

- w kategorii solistek klasa H

I miejsce i awans do klasy G zdobyły Agnieszka Jemielita, Karolina Żebrowska, Anna Siekirda

 

- w kategorii solistek klasa G

I miejsce zajęły Kinga Karwowska, Kamila Zabora, Zuzanna Ramotowska,

II miejsce zajęły Julia Kochanowska, Anna Krynica,

III miejsce zajęły Zofia Gryglik, Julia Szmit, Magda Jemielita, Paulina Żebrowska,

 

W kategorii par sportowych łomżyńskie pary odniosły duży sukces zdobywając wiele miejsc finałowych

 

- w kategorii 12-13 lat klasa E

I miejsce zajęła para Gabriel Ostrowski i Wiktoria Wilimczyk

II miejsce zajęła para Wiktor Jezusek i Julia Krynica

IV miejsce zajęła Bartosz Folga i Klaudia Plona

IV miejsce zajęła para Bartosz Folga i Klaudia Plona

 

- w kategorii 14-15 lat klasa D

III miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Rafał Plona i Linda Filipkowska

V miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Krzysztof Kodzis i Aleksandra Czerwińska

 

- w kategorii 14-15 lat klasa C

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska

IV miejsce w tańcach standardowych zajęła para Hubert Kamiński i Joanna Krysiak

 

- w kategorii pow. 15 lat klasa D

III miejsce w tańcach latynoamerykańskich i IV miejsce w tańcach standardowych zajęła para

Adam Dąbkowski i Wiktoria Śledziewska

IV miejsce w tańcach zajęła para Mateusz Żebrowski i Natalia Buckowska

V miejsce w tańcach latynoamerykańskich Kamil Gąsiewski i Joanna Elster

 

 

 

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Kamil Lewicki i Zuzanna Ogórkowska

III miejsce w tańcach standardowych zajęła para Maciej Chrostowski i Sandra Brulińska

V miejsce w tańcach standardowych zajęła para Wiktor Możarowski i Julia Borawska

 

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i I miejsce i awans do najwyższej klasy tanecznej A w tańcach standardowych zdobyła para Patryk Plona i Mariola Orzoł

 

- w kategorii po. 15 lat open klas A i S

IV miejsce w tańcach standardowych i V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para

Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

 

 

Wszystkim parom gratulujemy bardzo udanego turnieju

 

 

2016-06-09 11:38 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin