ROK

Triumf tancerzy z AKAT-u w Augustowie

W sobotę 17 grudnia 2016 r. w Augustowie odbył się XX Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „o Puchar ”Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie.
W turnieju tym startowały pary taneczne rekreacyjne i sportowe z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , trenowane pod czujnym okiem przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.
W licznie obsadzonych kategoriach tanecznych łomżyńskie pary taneczne z AKAT-u kolejny raz pokazały, że rok 2016 jest bardzo bogaty w sukcesy, osiągnięcia taneczne i wyższe klasy taneczne kolejnych par. Kolejny raz łomżyńscy tancerze awansowali do finałów zdobywając puchary i wiele miejsc medalowych.
Łomżyniacy pokazali swoje bardzo wysokie umiejętności taneczne zwyciężając w kilku kategoriach tanecznych i zdobywając kilka miejsc na podium. Na uwagę zasługuje, że kolejne pary taneczne awansowały do wyższych klas tanecznych, co było ukoronowaniem świetnego występu łomżyniaków i dobrym prognostykiem na rok 2017 .

- w kategorii 12-13 lat klasa F

III miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej E zdobyła para Bartosz Chrobak i Amelia Kiersztan

- w kategorii solistek młodszych do 11 lat klasa G

I miejsce zajęły Kamila Zabora, Zuzanna Ramotowska, Magda Jemielita, Julia Szmit, Agnieszka Jemielity

II miejsce zajęły Zofia Gryglik, Zofia Faryna,

- w kategorii solistek starszych klas G

II miejsce zajęły Aleksandra Chmielewska, Anna Krynica, Iga Domitrz

W kategorii par sportowych łomżyńskie pary odniosły duży sukces zdobywając wiele miejsc finałowych

- w kategorii 10-11 lat klasa E

IV miejsce zajęła para Maciej Mieczkowski i Maja Polkowska

V miejsce zajęła para Oskar Żebrowski i Natalia Puławska

- w kategorii 12-13 lat klasa E

I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej D zdobyła para Bartosz Folga i Klaudia Plona

VI miejsce zajęła para Hubert Kozłowski i Agata Domańska

- w kategorii 14-15 lat klasa D

I miejsce w tańcach standardowych i III miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Radosław Walczyk i Aleksandra Czerwińska

V miejsce w tańcach standardowych i V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Rafał Plona i Linda Filipkowska

- w kategorii 14-15 lat klasa C

I miejsce w tańcach standardowych i awans do wyższej klasy tanecznej B zdobyła para Hubert Kamiński i Joanna Krysiak

- w kategorii 14-15 lat klasa B

V miejsce w tańcach standardowych zajęła para Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska

VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Adam Góralski i Julia Dębek

- w kategorii open 14 -15 lat

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Adam Góralski i Julia Dębek

V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Hubert Kamiński i Joanna Krysiak

VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska

- w kategorii pow. 15 lat klasa D

I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Adam Dąbkowski i Wiktoria Śledziewska

III miejsce w tańcach standardowych zajęła para Maciej Małachowski i Patrycja Olszewska

VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Marek Chojnowski i Monika Jakacka

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i IV miejsce w tańcach standardowych i awans do wyższej klasy tanecznej B zdobyła para Mateusz Krakowiecki i Zuzanna Święcka

III miejsce w tańcach latynoamerykańskich i III miejsce w tańcach standardowych zdobyła para Kamil Lewicki i Zuzanna Ogórkowska

VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Maciej Chrostowski i Sandra Brulińska

V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Maciej Małachowski i Patrycja Olszewska

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i awans do najwyższej klasy tanecznej A zdobyła para Patryk Plona i Mariola Orzoł

IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Maciej Chrostowski i Sandra Brulińska

V miejsce w tańca latynoamerykańskich zajęła para Wiktor Możarowski i Julia Borawska

- w kategorii po. 15 lat open klas A i S

IV miejsce w tańcach standardowych i V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para