ROK

./i/slide_28.jpg ./i/slide_21.jpg ./i/slide_29.jpg ./i/slide26.jpg ./i/slide23.jpg

Wykonawcy i zespoły zakwalifikowane na Ogólnopolski Przegląd Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2019

Na posiedzeniu kwalifikacyjnym w dniu 31.05.2019 r. organizatorzy ODDK postanowili zakwalifikować do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie następujące grupy i solistów.

 

Na posiedzeniu kwalifikacyjnym w dniu 31.05.2019r. organizatorzy ODDK postanowili zakwalifikować do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie następujące grupy i solistów …

 

Grupy Śpiewacze - dorośli

  1. Grupa Śpiewacza Kobiet z Czarni

  2. Grupa Śpiewacza Mężczyzn z Czarni

  3. Kurpiowszczyzna Senior grupa Kobiet z Myszyńca

  4. Grupa Śpiewacza Kobiet - Kurpiowszczyzna z Myszyńca

  5. Grupa Śpiewacza Mężczyzn -Kurpiowszczyzna z Myszyńca

  6. Zespół Śpiewaczy Kobiet ,,Pniaki i Krzaki‘‘ – Lelis

  7. ,,Kurpiki‘‘ z Wykrotu

  8. Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu Pań

  9. Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

  10. Zespół Śpiewaczy z Turośli

  11. Zespół Spiewaczy z Kuzi – Kobiety

  12. Zespół Spiewaczy ze Zbójnej- Kobiety

  13. Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - Mężczyźni

 

Grupy Spiewacze - dzieci

  1. Grupa Śpiewacza ,,Carnionecki‘‘

  2. ,,Poziomecki‘‘

  3. Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

  4. Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy ,,Łomza‘‘

  5. Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Białe

Soliści Instrumentaliści – dorośli

 

1.Dariusz Jedwabnik – Ligawa

2.Czesław Drząszcz-Harmonia pedałowa

3.Grzegorz Chorążewicz

4.Michał Olchowik

5.Andrzej Rydel – Harmonia pedałowa

6.Radosław Ropiak – Harmonia pedałowa

7.Ryszard Maniurski – Harmonia pedałowa

8. Adam Sadłowski

9.Jan Kania

Soliści Instrumentaliści-dzieci

1.Tomasz Geryk

2.Kacper Piórkowski

3.Paulina Żyra

4.Wiktoria Julia Zielińska

5.Adam Sadłowski

6.Dawid Sutkowski

7.Karol Sadłowski

8.Natalia Zadroga

Gawędziarze Ludowi - dorośli

1.Michał Piotr Grzegorczyk

2.Tadeusz Chorążewicz

3.Gwiazda Władysław

4.Hanna Brodowska

Gawędziarze Ludowi – dzieci

1.Alicja Drężek

2.Kinga Sendrowska

3.Mateusz Dziczek

Kapele Ludowe -dorośli

1.Kapela Grzesia

2.Kapela Bałdygowie

3.Kapela Jana Kowalczyka

4.Kapela Łysozianie

5.Kapela Kurpiowska R.O.K.

6.Kapela ,,Miód na Serce‘‘

7.Kapela Jana Kani z Turośli

 

Kapele Ludowe - dzieci

  1. Dziecięca Kapela Smyczkowa R.O.K.

 

Zespoły Folklorystyczne - dorośli

  1. Zespół Regionalny ,,Myszyniec‘‘

  2. Zespół Folklorystyczny ,,Kurpiowszczyzna‘‘

  3. Integracyjny Zespół Folklorystyczny ,,Szansa‘‘

4. Zespół Pieśni i Muzyki Białoruskiej ,,Gościniec' z Grodna

 

 

 

 

 

 

Soliści Śpiewacy -dorośli

  1. Kasznia Elżbieta

  2. Teresa Kobus

  3. Weronika Gwiazda

  4. Stanisław Archacki

  5. Kamil Mróz

  6. Krystyna Pawelczyk

  7. Dziczek Jadwiga

  8. Paweł Osowiecki

  9. Anna Kulas

  10. Weronika Zyśk

  11. Alicja Chojnacka z zespołu Piesni i Tańca Kurpie Białe

  12. Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Białe

  13. Ewa Łępicka

  14. Paweł Dąbkowski

  15. Eugenia Kuliś

  16. Hanna Ksepka

Soliści Śpiewacy-dzieci

  1. Emilia Dzieżyk

  2. Adam Szydlik

 

Pary Taneczne - dorośli

  1. Henryk Dziczek – Zuzanna Glis

  2. Zofia Boptawska – Marian Gregorczyk

  3. Mariusz Pliszka - Teresa Andrzejczyk

 

 

Grupu taneczne - dzieci

  1. Grupa Dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża‘‘

  2. Zespół Taneczny z Nowogrodu

  3. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

  4. Zespół Folklorystyczny ,,Pniaki i Krzaki‘‘

 

 

2019-05-31 14:29 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin