ROK

./i/slide_29.jpg ./i/slide26.jpg ./i/slide_22.jpg ./i/slide_21.jpg ./i/slide_24.jpg

Finał projektu gwarowego

27 listopada 2018 roku odbył się finał projektu "Mój język to kurpiowska gwara" realizowanego przez Stowarzyszenie Pegaz a współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego. Partnerami zadania byli: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie i Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej.

Na deskach sceny w Regionalnym Ośrodku Kultury na ul. Małachowskiego w Łomży zaprezentowały swoje umiejętności grupy dziecięce, młodzieżowe i dorosłe. Gościliśmy grupy z Łomży, z Nowogrodu i ze Zbójnej. Projekt trwał od maja do listopada, miał na celu naukę podstaw dialektu kurpiowskiego. Zajęcia gwarowe ubarwiane były zajęciami wokalnymi i tanecznymi. Podczas finału wręczone zostały podziękowania za udział w projekcie oraz pamiątkowe katalogi, w których zamieszczone zostały najciekawsze fotografie i teksty gwarowe powstałe podczas zajęć projektowych. Katalogi były rozdawane również wśród przybyłej na finał publiczności.
Zarząd Stowarzyszenia serdeczne podziękowania kieruje w kierunku dyrekcji ośrodków kultury:Pani Lili, Pani Renaty, Pana Jarosława, których podległe placówki były partnerami zadania. Podziękowania należą się dzieciom i młodzieży biorącej udział w działaniach projektowych oraz ich instruktorom - Pani Teresie, Justynie i Agnieszce, którzy uczyli gwary, tańca i śpiewu.
Szczególnie dziękujemy Pani Małgorzacie , z ROK-u za serdeczność i niezwykłe zaangażowanie we wszystkie działania projektowe.
Dziękujemy wszystkim miłośnikom kurpiowszczyzny, którzy wspierali nas w działaniach.
Zdjęcia: Justyna Modzelewska

2018-11-28 14:08 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin