ROK

./i/slide18.jpg ./i/slide_20.jpg ./i/slide_32.jpg ./i/slide_28.jpg ./i/slide26.jpg

Wystawa malarstwa Mariana Jana Czerskiego – Ludzie, konie i przyroda.

Klub Wojskowy w Łomży
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
zapraszają na wystawę malarstwa Mariana Jana Czerskiego pt. ,,Ludzie, konie i przyroda'.
Wernisaż wystawy odbędzie się 19 stycznia 2016 roku, o godzinie 18.00 w Galerii N, w Łomży, Al. Legionów 133. W programie koncert kolęd w wykonaniu wokalistów Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. W programie koncert kolęd w wykonaniu wokalistów Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Marian Jan Czerski

Z zawodu lekarz weterynarii. Mieszka w Łomży. Od wielu lat próbuje swoich sił w sztuce malarskiej. Malarstwo jest dla niego czystym hobby. Maluje w technice akrylowej. Tematem jego prac są portrety, konie, pejzaże, martwa natura. W jego amatorskiej twórczości można dostrzec, iż główną zasadą jaką kieruje się tworząc swoje dzieła, jest uchwycenie momentu, sensualnej chwili
podkreślonej światłem i barwą. Obrazy dają wyraz jego pasjom i zdecydowanie nie można ich nazwać ,,pracami amatora'. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody. Ma w swoim dorobku dziesiątki obrazów, które znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. W 2006r. jego obrazy były wystawiane w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
Swoje hobby malarskie określa w dwóch zdaniach; ,,Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie".

 

2016-01-08 12:01 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin