ROK

./i/slide_21.jpg ./i/slide_20.jpg ./i/slide04.jpg ./i/slide23.jpg ./i/slide27.jpg

Mode H 2015 - udany występ grupy tanecznej Tacy Sami z ROK Łomża

Ponad 10000 widzów dopingowało 150 tancerzy podczas obchodzącego 10-lecie MODE H w Tours we Francji. Wśród wykonawców po raz trzeci znalazła się grupa Tacy Sami z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, która prezentowała układ taneczny do muzyki country w choreografii Justyny Wawrzyniak. Międzynarodowy projekt koordynowany przez francuską organizację „Mutualite Francaise” ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi. Poprzez taniec, przepiękne spektakle niwelowane są różnice osób z tych dwóch środowisk. Dziesięć grup tanecznych z Francji, Rumunii, Litwy, Portugalii, Łotwy, Hiszpanii i Polski podczas trzygodzinnego spektaklu i wzruszającego finału, przygotowanego przez artystę Nello, świętowało 10 lat Mode H.

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była muzyka świata. Łomżyńska grupa w składzie Agnieszka Żemek-Pawczyńska, Anna Mikołajczyk, Alicja Pyczot, Edyta Jańczuk, Żaklina Olchowik, Katarzyna Kuklińska, Krzysztof Blusiewicz, Zbigniew Brzeziński, Janusz Pawczyński, Michał Olchowik, Janusz Mroczkowski, Paweł Spaliński i Wiktor Pawczyński po pół roku intensywnych prób zaprezentowała żywiołowy, spontaniczny układ. Energia i dynamika naszych występów porywała publiczność, która gromko oklaskiwała i dopingowała tancerzy. Podczas kilku dni pobytu w Tours, grupa Tacy Sami uczestniczyła również w warsztatach artystycznych prowadzonych przez młodych ludzi z poszczególnych krajów. Podczas integracyjnych spotkań wzruszył i zachwycił uczestników występ wokalny trio w składzie Agnieszka, Alicja i Żaklina, a wprowadzone przez polską ekipę żywe instrumenty i nasze tradycyjne tańce porywały do zabawy tancerzy z innych krajów. Atrakcją pobytu, był również taneczny przemarsz wszystkich delegacji ulicami przepięknego miasta Tours. Tłumy ludzi podziwiały zaangażowanie i radość uczestników, a opracowany wspólny układ taneczny zachęcał do zabawy i zmieniał nastawienie w zakresie wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Wyjazdy naszej grupy odbywają się dzięki finansowaniu i współpracy Starostwa Powiatowego w Łomży z organizacją „Mutualite Francaise”. Wykonawcy składają serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

 

2015-11-26 18:43 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl
Numer konta ROK w Łomży
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
55 8762 0009 0003 3095 2000 0010