Sukces łomżyńskich par tanecznych z AKAT-u w Elblągu

Kolejne sukcesy taneczne par z KTT „AKAT” Łomża
Ogromny sukces łomżyńskich par tanecznych z AKAT-u
w Elblągu

W sobotę 26 kwietnia 2015 r. w Elblągu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Jantar 2015”. W turnieju tym startowało 22 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich. Był to bardzo duży turniej z udziałem z całej Polski i dużą ilością par w każdej kategorii wiekowej, nawet od ćwierćfinału.
Dla łomżyńskich par tanecznych był to ogromny sukces taneczny i bardzo udany turniej, gdyż
Mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi ośrodkami tanecznymi na Pomorzu .
W bardzo licznie obsadzonych kategoriach tanecznych w większości kategorii tam gdzie startowały pary z AKAT-u prawie wszystkie wywalczyły miejsca finałowe i medalowe, a nawet w dwóch kategoriach tanecznych nasze pary zdobyły miejsca pierwsze w kategorii
12-13 i 14 -15 lat .

Na uwagę zasługuje, że w kategorii 14-15 lat klasa D cztery pierwsze miejsca zajęły łomżyńskie par y taneczne , a w najwyższej na turnieju klasie tanecznej „B” trzy pary z AKAT- u zalazły się w fiale i dwie na podium .

Łomżyńskie pary zajęły następujące miejsca :

- w kategorii 12-13 lat klasa E

I miejsce zajęła para Jakub Wierzbowski i Zuzanna Domańska

- w kategorii 12-13 lat klasa D

II miejsce w tańcach standardowych i VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Radosław Walczyk i Zuzanna Święcka

- w kategorii 14-15 lat klas D

I miejsce w tańcach standardowych i II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Hubert Kamoński i Joanna Krysiak

III miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej C w tańcach standardowych zdobyła para Maciej Chrostowski i Sandra Brulińska

III miejsce w tańcach latynoamerykańskich i II miejsce w tańcach standardowych zajęła para Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska

IV miejsce w tańcach standardowych zajęła para Mateusz Żebrowski i Natalia Buckowska

- w kategorii 14-15 lat klasa C

V miejsce w tańcach standardowych zajęła para Adam Góralski i Julia Dębek

- w kategorii pow. 15 lat klasa E

III miejsce zajęła para Maciej Małachowski i Patrycja Olszewska

VII miejsce zajęła para Mikołaj Konopka i Joanna Dębek

- w kategorii pow. 15 lat klasa D

III miejsce w tańcach standardowych zajęła para Kamila Gąsiewski i Joanna Elster

VI miejsce w tańcach standardowych i V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Mateusz Konopka i Paula Banach

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

III miejsce w tańcach standardowych zajęła para Dominik Lewko i Natalia Dąbrowska

IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Wiktor Mażarowski i Jula Bowawska

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i III miejsce w tańcach standardowych zajęła para

Dawid Zaniewski i Karolina Grala

II miejsce w tańcach standardowych zajęła para Piotr Łuba i Paulina Łażewska

VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł