ROK

./i/slide_11.jpg ./i/slide26.jpg ./i/slide04.jpg ./i/slide27.jpg ./i/slide_27.jpg

XVIII OTTT o ,,Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego...

W miniony weekend 24-25 maja 2014 r w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy, odbyła się VIII Dziecięca Gala Taneczna i XVIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Marszałka, Starosty i Prezydenta Miasta Łomża w nowej profesjonalnej dekoracji i aranżacji oświetleniowej wykonanej przez firmę Andrzeja Grody. Ten rok dla Klubu Tańca Towarzyskiego „Akat” jest rokiem wyjątkowym ponieważ obchodzimy 25-lecie działalności.
Organizatorami turnieju są:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” Łomża

 

 

Kierownictwo Turnieju

Magdalena Pardo-Baczewska i Jacek Baczewski

Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Łomża - Mieczysław Leon Czerniawski
Starosta Łomżyński - Lech Marek Szabłowski
Członek Zarządu Województwa Podlaskiego – Jacek Piorunek

Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Urzędu Miasta Łomża, Starostwa Powiatowego w Łomży.



4 pary z klubu Akat awansowały do wyższych klas sportowych:

  1. Cychol Marcin, Nieciecka Adrianna awans do klasy D

  2. Małachowski Jakub, Wiśniewska Kinga awans do klasy C

  3. Grzeszczuk Zbigniew, Baczewska Natalia awans do klasy B

  4. Krakowiecki Mateusz, Wronowska Aleksandra awans do klasy B

 


W sobotę 24 maja 2014 r. w godzinach od 11.00 do 19.00 odbyła się VIII Dziecięca Gala Taneczna, w której wystąpiły pary dziecięce z łomżyńskich przedszkoli Nr 4, 15 i klas tanecznych I C,E,F, II A, C, D, E, i III C, D ze Szkoły Podstawowej Nr 10 oraz pary dziecięce i młodzieżowe w wieku 7-15 lat z Łomży i zaproszonych klubów tanecznych. Odbyły się także liczne pokazy tańca w wykonaniu różnych grup tanecznych: dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz par sportowych z Klubu AKAT. Na koniec turnieju odbyła się uroczystość 25 – lecia klubu, wspólny taniec wszystkich członków Akatu, był tort, gratulacje. Podczas VIII Dziecięcej Gali wystartowało ok. 600 dzieci z Ełku, Giżycka, Olecka, Augustowa, Ostrołęki oraz Łomży.

W niedzielę 25 maja 2014 r. w godzinach od 10.00 do 21.00 odbędzie się XVIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża”, w którym wystąpiło 118 par tanecznych tańca towarzyskiego sportowego m.in. ze Szczecina, Białegostoku, Giżycka, Augustowa, Warszawy, Olsztyna, Łomży . Dobre recenzje prasowe, duże zainteresowanie lokalnego radia i telewizji a przede wszystkim ogromna ilość uczestników i widzów zmotywowało nas do zorganizowania kolejnej edycji turnieju tańca towarzyskiego. Zawodnicy współzawodniczyli w dwudziestu kategoriach tanecznych. Jest to duże przedsięwzięcie wymagające ogromnego wysiłku organizacyjnego i nakładów finansowych. Celem imprezy jest konfrontacja umiejętności tanecznych tancerzy z Łomży z tancerzami z całej Polski, a także zachęta do aktywności tanecznej i takiej formy wypoczynku wśród lokalnej społeczności..

SPONSORZY TURNIEJU:

 

  1. Tomasz Męczkowski Kostka Brukowa MJ Jedwabne

  2. Marta i Zbigniew Gosiewscy PHU Metal-Mar

  3. Andrzej Zieliński Multimedia Polska

  4. Zbigniew Kalinowski, OSM PIĄTNICA

  5. Stanisław Soliński OSM PIĄTNICA

  6. Teresa Karwowska Hotel Zbyszko

  7. Zbigniew Karwowski Hotel Zbyszko

  8. Bożena i Paweł Nowak Belfort

  9. Krystyna i Marek Sasinowscy Catering i Gastronomia „Swojskie Jadło”

  10. Robert Płaza,Andrzej Serafin POL-MOT Auto oddział Skoda w Łomży

  11. Andrzej Łukaszewski Działka i Ogród – Konarzyce(Centrum Ogrodnicze, szkółka roślin ozdobnych

  12. Czesław Zaniewski Usługi Budowlane i Hydrauliczne

  13. Tomasz Gałązka Amanadeus

  14. Katarzyna Rode Sklep „Karolinka” ul Rycerska 1 B

  15. Zbigniew Jakuć Pracowania Poligraficzna

  16. Agencja Ochrony MAXIMUS

  17. Andrzej Glinicki Jacek Piłaszewicz Foto Partner

  18. Daniel Puławski Libra Print

  19. Andrzej Groda GRODA

 

Nagrody rzeczowe ufundowali:

  1. Hotel Belfort – Państwo Bożena i Paweł Nowak – kolacje oraz noclegi dla najlepszych par w klasie B i A

  2. POL-MOT Auto oddział Skoda w Łomży – Robert Płaza – weekend ze Skoda Rapie Spaceback – dla najlepszej pary klasy A.

 

 

Zmagania par oceniała komisja sędziowska w składzie:

 

  1. SĘDZIOWIE:

    1. Mariusz Korzeb – Olsztyn - sędzia główny

    2. Waldemar Wielgosz- - Warszawa

    3. Tomasz Dorosz - Warszawa

    4. Mariusz Grzejszczak – Warszawa

    5. Agnieszka Dąbkowska - Olsztyn

    6. Jarosław Przekop - Olsztyn

    7. Jacek Maciejczuk – Białystok

    8. Jarosław Śliwowski - Ostrołęka

    9. Grzegorz Klekotko – Augustów

    10. Jacek Baczewski - Łomża

 

 

 

 

WYNIKI TURNIEJU:

 

W I Bloku tanecznym o godz:10.00

10-11 lat klasa E

I miejsce DĄBKOWSKI KACPER, SOKOŁOWSKA MARTYNA– Focus Olsztyn

 

12-13 lat klasa E

I miejsce Nagrabski Michał, Filińska Zofia- ENJOY DANCE STUDIO Warszawa

III miejsce RAFAŁ MAGDZIAK, NINA WIŚNIEWSKA Akat Łomża

VI miejsce JAKUB WIERZBOWSKI, MAGDALENA ŁUKASZEWSKA Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa E

I miejsce - MARCIN CYCHOL. ADRIANNA NIECIECKA- Akat Łomża

 

II Blok Taneczny godzina 13.00

 

12-13 lat klasa D

I miejsce RABENDA JULIAN, NOWINA-KONOPKA ALEKSANDRA - AD-DANCE WARSZAWA

II miejsce HUBERT KAMIŃSKI, JOANNA KRYSIAK- Akat Łomża

 

14-15 lat klasa E

I miejsce WAWRZUSISZYN DOMINIK, JURKIEWICZ WERONIKA - IMPET - Warszawa

II miejsce CHROSTOWSKI MACIEJ, BRULIŃSKA SANDRA- Akat Łomża

VI miejsce KONOPKA MATEUSZ, BANACH PAULINA- Akat Łomża

 

14-15 lat klasa D

I miejsce TOCZYDŁOWSKI KAMIL, SOBOCIŃSKA - ANIMUSZ - Białystok

IV miejsce KORWEK MICHAŁ, BIKOWSKA KAROLINA – Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa D

I miejsce JAKUB MAŁACHOWSKI, KINGA WIŚNIEWSKA- Akat Łomża

 

III Blok godzina 18.00 – Gala Turnieju

 

14 -1 5 C lat klasa C tańce standardowe

I miejsce RODO PIOTR, KOMOSA AGNIESZKA - AKADEMIA TAŃCA - Warszawa

III miejsce GRZESZCZUK ZBIGNIEW, NATALIA BACZEWSKA- Akat Łomża

 

14 -1 5 C tańce latynoamerykańskie

I miejsce BARTYŚ MARCIN, DATCZUK ALEKSANDRA - KADRYL - Białystok

II miejsce MATEUSZ KRAKOWIECKI, ALEKSANDRA WRONOWSKA- Akat Łomża

III miejsce GRZESZCZUK ZBIGNIEW, NATALIA BACZEWSKA- Akat Łomża

 

14 -1 5 B lat klasa B tańce standardowe

I miejsce GÓRSKI BARTOSZ , RYŚ ZUZANNA - FEELING - Warszawa

II miejsce MATEUSZ DZWONKOWSKI, DAGMARA BRULIŃSKA - Akat Łomża

 

14 -1 5 B tańce latynoamerykańskie

I miejsce POŁEĆ JAN, BUTKO VIANA - BLUE CLASSIC - Warszawa

III miejsce MATEUSZ DZWONKOWSKI , DAGMARA BRULIŃSKA - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa C tańce standardowe

 

I miejsce NALBACH ŁUKASZ CZERWIŃSKA ŻANETA - PROMENADA - Olecko

V miejsce DAMIAN SIWIK, KAMILA WRONOWSKA- Akat Łomża

VI miejsce WIKTOR MOŻAROWSKI, MAGDA DEMIANOWICZ - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa C tańce latynoamerykański

I miejsce OSTRZENIEWSKI MATEUSZ FICNER ALEKSANDRA - STREFA TAŃCA - Warszawa

III miejsce WIKTOR MOŻAROWSKI, MAGDA DEMIANOWICZ - Akat Łomża

VI miejsce DAMIAN SIWIK, KAMILA WRONOWSKA- Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa B tańce standardowe

I miejsce JUMA JÓZEF, KAWALA JULIA - STREFA TAŃCA - Warszawa

V miejsce KRAKOWIECKI SEBASTIAN, MARIOLA ORZOŁ- Akat Łomża

VI miejsce PATRYK PLONA MARCELINA MROCZKOWSKA - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa B tańce latynoamerykański

I miejsce BARTOSZ CHOJNOWSKI, ADRIANNA KIERSZTAN - Akat Łomża

III miejsce PIOTR ŁUBA, PAULINA ŁAŻEWSKA - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa A tańce standardowe

 

I miejsce – PYCH KRYSTIAN MITKA KATARZYNA - EMKA - WARSZAWA

 

Gratulujemy!

 

Zdjęcia: ROK Łomża, Adam Nyk.

2014-05-26 12:11 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin