Puchary i tytuły Okręgu Podlaskiego 2013 dla łomżyńskich tancerzy z KTT „AKAT”

Mistrzowskie młodzieżowe pary taneczne z Łomży
Puchary i tytuły Okręgu Podlaskiego 2013
dla łomżyńskich tancerzy z KTT „AKAT”

W niedzielę 15 grudnia 2013 r. w Białymstoku jak co rocznie odbywają się dwa Turnieje Tańca Towarzyskiego pod nazwą „ Puchar Okręgu Podlaskiego ” i „Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego” organizowane przez Zarząd Okręgu Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Białymstoku dla par tanecznych tańca towarzyskiego sportowego z województwa Podlaskiego.

Są to turnieje mające na celu wyłonienie najlepszych tancerzy w województwie Podlaskim w poszczególnych klasach tanecznych E. D, C, B, A w turnieju pucharowym

i najlepszych tancerzy w poszczególnych kategoriach wiekowych 8-9 lat, 10-11 lat ,12-13 lat ,

14-15 lat ,16-18 lat, pow.19 lat , mistrzów Okręgu Podlaskiego na 2013 rok .

W tego rocznym turnieju udział wzięły także pary kategorii rekreacyjnych 10-11 lat G ,

10-11 lat F i 12-13 lat klasa F.

W turniejach tych nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji łomżyńskich par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.

Dla łomżyńskich tancerzy turniej pucharowy jak i turniej mistrzowski były bardzo udane, gdyż w wielu klasach i kategoriach wiekowej, w których startowały łomżyńskie pary zdobyły pierwsze miejsca i tytuły mistrzów lub wicemistrzów województwa podlaskiego lub znalazły się w pierwszej trójce par. Było to bardzo dobre podsumowanie dorobku artystycznego i tanecznego łomżyńskich tancerzy w roku 2013 roku, udziału w wielu pokazach tanecznych ,zdobytych wyższych klas i wygranych ogólnopolskich turniejów tanecznych rozgrywanych w całej Polsce. Dwie pary zostały przeklasyfikowane do wyższych klas tanecznych C w kategorii 12-13 lat i 14-15 lat .

- w kategorii 10-11 lat klasa E

I miejsce i Puchar Okręgu Podlaskiego zdobyła para Radosław Walczyk i Nina Wiśniewska

VI miejsce zajęła para Jakub Wierzbowski i Magdalena Łukaszewska

w kategorii 12-13 klasa E

IV miejsce zajęła para Maciej Chrostowski i Sandra Brulińskia

V miejsce zajęła para Hubert Kamiński i Joanna Krysiak

- w kategorii 12-13 lat klasa D

II miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej C zdobyła para Adam Góralski i Julia Dębek

- 14-15 lat klasa E

I miejsce i Puchar Okręgu Podlaskiego zdobyła para Jakub Duda i Justyna Jachimowicz

II miejsce zajęła para Mateusz Konopka i Joanna Elster

- w kategorii 14-15 lat klasa D

I miejsce i Puchar Okręgu Podlaskiego i awans do wyższej klasy tanecznej C zdobyła para Patryk Łępicki i Zuzanna Ogórkowska

II miejsce zajęła para Piotr Żuk i Alicja Ciborowska

IV miejsce zajęła para Bartosz Młodziankowski i Julia Borawska

V miejsce zajęła para Kamil Lewicki i Wiktoria Mieczkowska

- w kategorii 14-15 lat klasa C

II miejsce w tańcach standardowych i I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i Puchar Okręgu Podlaskiego zdobyła para Zbigniew Grzeszczuk i Natalia Baczewska

IV miejsce w tańcach standardowych i IV w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Jakub Szymański i Kamila Wronowska

V miejsce w tańcach standardowych i VI w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Dominik Lewko i Natalia Dąbrowska

- w kategorii pow.15 lat klasa E

III miejsce zajęła para Marcin Cychol i Adrianna Nieciecka

- w kategorii pow. 15 lat klasa D

I miejsce i Puchar Okręgu Podlaskiego zdobyła para Jakub Małachowski i Kinga Wiśniewska

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI w tańcach standardowych zdobyła para Sebastian Strzemiński i Kinga Leśniewska

VI w tańcach latynoamerykańskich i VI miejsce w tańcach standardowych miejsce zdobyła para Damian Siwik i Karolina Grala

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Bartosz Chojnowski i Adrianna Kiersztan

III miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Piotr Łuba i Paulina Łażewska

III miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł

VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Patryk Polna i Marcelina Mroczkowska

Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego 2013 r.

- w kategorii 12-13 lat

I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego tańcach latynoamerykańskich i II miejsce i tytuł wicemistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach standardowych na rok 2013 r. zdobyła para Mateusz Krakowkiecki i Aleksandra Wronowska

II miejsce i tytuł Wicemistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich na 2013 r. zdobyła para Adam Góralski i Julia Dębek

- w kategorii 14-15 lat

II miejsce i tytuł Wicemistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach standardowych i

II miejsce i tytuł Wicemistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich na 2013 r. zdobyła para Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich i V w tańcach standardowych zajęła para Zbigniew Grzeszczuk i Natalia Baczewska

- w kategorii 16 – 18 lat

III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Bartosz Chojnowski i Adrianna Kiersztan

V miejsce w tańcach standardowych i VI w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł

V miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Piotr Łuba i Paulina Łażewska

VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Patryk Plona i Marcelina Mroczkowska