ROK

./i/slide_23.jpg ./i/slide_31.jpg ./i/slide_32.jpg ./i/slide20.jpg ./i/slide_16.jpg

XVII O.T.T.T. o ,,Puchar Prezydenta Miasta Łomży i Starosty Łomżyńskiego'' - relacja

W miniony weekend 13-14 kwietnia 2013 r w Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży, odbyła się VII Dziecięca Gala Taneczna i XVII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży i Starosty Łomżyńskiego” w nowej profesjonalnej dekoracji i aranżacji oświetleniowej wykonanej przez firmę pana Andrzeja Grody.
Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” Łomża
Kierownictwo Turnieju
Magdalena Pardo - Baczewska i Jacek Baczewski
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Łomża – Mieczysław Leon Czerniawski,
Starosta Łomżyński – Lech Marek Szabłowski

 

W sobotę 13 kwietnia 2013 r. odbyła się VII Dziecięca Gala Taneczna, która rozpoczęła się prezentacją przedszkolaków z przedszkoli Nr 4,9,15 oraz klas tanecznych I, II i III ze szkoły SP10

w Łomży. O godzinie 14.00 do rywalizacji przystąpiły pary Hobby w kategoriach 8-9 H do 9 lat 10-11 G ,H i F, 12-13 H G i F i powyżej 14 lat G, F , z Łomży, Giżycka, Ełku, Augustowa, Białegostoku.

Na VII Dziecięcej Gali Tanecznej wystartowało ok. 170 par. Podczas dziecięcej Gali Tanecznej w pokazach wystąpiły najlepsze łomżyńskie pary taneczne klasy C,B,A, oraz zaprezentowali się pary dorosłe z grupy miłośników i sympatyków tańca towarzyskiego z KTT „AKAT” z Łomży.

Dziecięcą Galę otworzyła Pani v-ce prezydent Łomży- Mirosława Kluczek oraz v-ce starosta Adam Sowa.

 

W niedzielę 14 kwietnia odbył się XVII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży i Starosty Łomżyńskiego”

W Turnieju wystartowało 140 par w 13 kategoriach sportowych

10-11 lat kl.E

12-13 lat kl. E, D,C

14-15 lat kl E, D, C,B

pow. 15 lat kl. E, D, C, B,A

z 40 klubów tanecznych z 26 miast Polski m.in. z Warszawy, Białegostoku, Iławy, Elbląga, Olsztyna, Ostrołęki, Augustowa, Olecka, Giżycka, Gdyni, Helu, Tomaszowa Mazowieckiego, Łomży.

Łomżę reprezentowało 30 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „Akat” działającego
przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży.

 

Trzy pary z KTT AKAT Łomża otrzymały awans do wyższych klas tanecznych:

  1. Mateusz Dzwonkowski, Dagmara Brulińska awans do klasy B w stylu latynoamerykańskim

  2. Sebastian Krakowiecki, Mariola Orzoł awans do klasy B w stylu latynoamerykańskim

  3. Dawid Zaniewski, Marcelina Mroczkowska awans do klasy A w stylu standardowym

 

 

SPONSORZY:

  1. Adam Kluczek Centrum Samochodów Używanych „KLUCZEK”

  2. Tomasz Męczkowski Kostka Brukowa MJ Jedwabne

  3. Marta i Zbigniew Gosiewscy PHU Metal-Mar

  4. Andrzej Zieliński Multimedia Polska

  5. Jan Kurpiowski PHU Kurpiowski

  6. Bożena i Paweł Nowak Belfort

  7. Krystyna i Marek Sasinowscy Catering i Gastronomia „Swojskie Jadło”

  8. Michał Katarzyna Modzelewscy Energo-instal

  9. Zbigniew Biedrzycki OFFICE-Center

  10. Grzegorz Kurak Center Mebel

  11. Robert Plaza,Andrzej Serafin POL-MOT Auto oddział Skoda w Łomży

  12. Paweł Marta Jaroszewscy Delitissue (delitiszu) producent produktów higienicznych marki Regina i Soft&Easy

  13. Grażyna Robert Kosiccy DOMIMAKS

  14. Elżbieta i Andrzej Szostakowscy

  15. Andrzej Łukaszewski Działka i Ogród – Konarzyce(Centrum Ogrodnicze, szkółka roślin ozdobnych

  16. Czesław Zaniewski Usługi Budowlane i Hydrauliczne

Zmagania par oceniała komisja sędziowska w składzie:

  1. SĘDZIOWIE:

    1. Mariusz Korzeb – Olsztyn - sędzia główny

    2. Paweł de Pourbaix- - Warszawa

    3. Andrzej Łukomski – Radom

    4. Mariusz Grzejszczak – Warszawa

    5. Grzegorz Rybicki – Tomaszów Mazowiecki

    6. Jarosław Przekop - Olsztyn

    7. Jacek Maciejczuk – Białystok

    8. Jarosław Śliwowski - Ostrołęka

    9. Grzegorz Klekotko – Augustów

    10. Jacek Baczewski - Łomża

 

 

 

 

WYNIKI TURNIEJU:

 

W I Bloku tanecznym o godz:11.00

10-11 lat klasa E

I miejsce – DĄBKOWSKI KACPER, TASINKEVYCH ANASTASIIA – Polish Club Warszawa

 

12-13 lat klasa E

I miejsce REGEŃCZUK DOMINIK, BATYRA KATARZYNA – Progress Warszawa

IV miejsce KORWEK MICHAŁ, BIKOWSKA KAROLINA – Akat Łomża

 

14-15 lat klasa E

I miejsce ŁADNY BARTŁOMIEJ, CHEŁKOWSKA GABRIELA – Czar Par Giżycko

II miejsce LEWICKI KAMIL, MIECZKOWSKA WIKTORIA – Akat Łomża

III miejsce DUDA JAKUB, JACHIMOWICZ JUSTYNA - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa E

I miejsce TARCZEWSKI SZYMON, ŻMIJEWSKA ZUZANNA - Akat Łomża

II miejsce ŁUPIŃSKI MICHAŁ, GARLICKA NATALIA - Akat Łomża

IV miejsce SZELIGOWSKI PAWEŁ KRUSZEWSKA ZUZANNA - Akat Łomża

 

II Blok taneczny godzina 13.30

 

12-13 lat klasa D

I miejsce SAFARYN PIOTR, GDAK GABRIELA – Blue Classic Warszawa

III miejsce GÓRALSKI ADAM, DĘBEK JULIA – Akat Łomża

 

 

 

12-13 lat klasa C styl standardowy

I miejsce BUCZYŃSKI HUBERT, SAWKA ZUZANNA – Blue Classic Warszawa

V miejsce MATEUSZ KRAKOWIECKI, ALEKSANDRA WRONOWSKA- Akat Łomża

 

12-13 lat klasa C styl latynoamerykański

I miejsce GÓRSKI BARTOSZ, SURMAN DIANA – Feeling Warszawa

IV miejsce MATEUSZ KRAKOWIECKI, ALEKSANDRA WRONOWSKA- Akat Łomża

 

14-15 lat klasa D

I miejsce FAŁEK KONRAD, KIERASIŃSKA WIKTORIA – Cantinero Tomaszów Maz.

IV miejsce GRZESZCZUK ZBIGNIEW, NATALIA BACZEWSKA- Akat Łomża

VII miejsce PATRYK ŁĘPICKI, ZUZANNA OGÓRKOWSKA- Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa D

I miejsce SIWIK DAMIAN, KAROLINA GRALA - Akat Łomża

IV miejsce WIKTOR MOŻAROWSKI, MAGDA DEMIANOWICZ - Akat Łomża

V miejsce SEBASTIAN STRZEMIŃSKI, KINGA LEŚNIEWSKA - Akat Łomża

 

III Blok godzina 18.00 – Gala Turnieju

 

14 -1 5 C lat klasa C tańce standardowe

I miejsce ROKITA KAROL, PIWOWARCZYK DOMINIKA – Centrum Trójmiasto Gdańsk

14 -1 5 C tańce latynoamerykańskie

I miejsce NOWACKI ADRIAN, MOLENDA JULIA – Polish Club Warszawa

III miejsce MATEUSZ DZWONKOWSKI , DAGMARA BRULIŃSKA - Akat Łomża

 

14 -1 5 B lat klasa B tańce standardowe

I miejsce PĘSZYŃSKI ERYK, PRUSZKOWSKA WIKTORIA – Strefa Tańca Warszawa

V miejsce MATEUSZ DZOWNKOWSKI, DAGMARA BRULIŃSKA - Akat Łomża

 

14 -1 5 B tańce latynoamerykańskie

I miejsce PĘSZYŃSKI ERYK, PRUSZKOWSKA WIKTORIA – Strefa Tańca Warszawa

 

Powyżej 15 lat klasa C tańce standardowe

I miejsce STRUGACZ GRZEGORZ, KONECKA ZUZANNA – Dance Imperium Pruszków

IV miejsce PIOTR ŁUBA, PAULINA ŁAŻEWSKA - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa C tańce latynoamerykański

I miejsce KRAKOWIECKI SEBASTIAN, MARIOLA ORZOŁ- Akat Łomża

II miejsce ARKADIUSZ DŁUGOZIMA ANGELIKA KLUCZEK - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa B tańce standardowe

I miejsce DAWID ZANIEWSKI, MARCELINA MROCZKOWSKA - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa B tańce latynoamerykański

I miejsce DĄBROWSKI PAWEŁ, WOJCIECHOWSKA KATARZYNA – Akademia Tańca Warszawa

 

Powyżej 15 lat klasa A tańce standardowe

I miejsce KULESZA MICHAŁ, WERONIKA POPIOŁEK – Strefa Tańca Warszawa

 

Powyżej 15 lat klasa A tańce latynoamerykański

I miejsce JAROSZ ANDRZEJ, BOGDANOWICZ ALEKSANDRA – Akademia Tańca Warszawa

VII miejsceDAWID ZANIEWSKI, MARCELINA MROCZKOWSKA - Akat Łomża

 

 

2013-04-15 10:51 Opublikował: roklomza

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin