ROK

Mistrzowskie pary taneczne z Łomży Puchary i tytuły dla łomżyńskich par

W sobotę 17 grudnia 2011 r. w Białymstoku na zakończenie roku odbywają się dwa Turnieje Tańca Towarzyskiego pod nazwą „ Puchar Okręgu Podlaskiego” i „Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego” organizowane przez Zarząd Okręgu Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Białymstoku dla par tanecznych tańca towarzyskiego sportowego z województwa Podlaskiego. Są to turnieje mające na celu wyłonienie najlepszych tancerzy w województwie Podlaskim w poszczególnych klasach tanecznych E. D, C, B, A w turnieju pucharowym i najlepszych tancerzy w poszczególnych kategoriach wiekowych 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat, 16-18 lat, pow.19 lat, mistrzów Okręgu Podlaskiego na 2011 rok.

W turnieju tym startowały łomżyńskie pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.

Dla łomżyńskich tancerzy turniej pucharowy jak i turniej mistrzowski były bardzo udane, gdyż prawie w każdej klasie i kategorii wiekowej, w której startowały łomżyńskie pary zdobyły pierwsze miejsca i tytuły mistrzów lub wicemistrzów województwa podlaskiego.

Było to bardzo dobre podsumowanie dorobku artystycznego łomżyńskich tancerzy w roku 2011 roku, udziału w wielu pokazach tanecznych, zdobytych wyższych klas i wygranych

ogólnopolskich turniejów tanecznych rozgrywanych w całej Polsce.

- w kategorii 14-15 lat klasa C

I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Bartosz Chojnowski i Adrianna Kiersztan

IV miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

II miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Bartosz Dzwonkowski i Malwina Bujak

III miejsce zajęła w tańcach standardowych zajęła para Mateusz Skweres i Natalia Zmitrowicz

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i V w tańcach standardowych zajęła para Sebastian Strzemiński i Magdalena Kowalczyk

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Krzysztof Długozima i Klaudia Kukowska

Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego 2011 r.

- w kategorii 10-11 lat

I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich i II miejsce i tytuł wicemistrza w tańcach standardowych na 2011 r. zdobyła para Mateusz Krakowiecki

i Aleksandra Wronowska

- w kategorii 12-13 lat

II miejsce i tytuł wicemistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach standardowych na 2011 r.

i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zdobyła para Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

VII miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Jakub Szymański i Kamila Wronowska

- w kategorii 14-15 lat

I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich i II miejsce i tytuł wicemistrza w tańcach standardowych na 2011 r. zdobyła para Dawid Zaniewski i Marcelina Mroczkowska

IV miejsce w tańcach standardowych i IV w tańcach latynoamerykańskich zdobyła para Bartosz Chojnowski i Adrianna Kiersztan

- w kategorii 16-18 lat

I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich i III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza w tańcach standardowych na 2011 r. zdobyła para Krzysztof Długozima i Klaudia Kukowska

VI miejsce zajęła w tańcach standardowych zajęła para Mateusz Skweres i Natalia Zmitrowicz