ROK

./i/slide_28.jpg ./i/slide_16.jpg ./i/slide15.jpg ./i/slide_25.jpg ./i/slide04.jpg

Wystawa rzeźby Henryka Rymiszewskiego

Klub Wojskowy w Łomży
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
zapraszają na wystawę płaskorzeźby Henryka Rymiszewskiego.
Wernisaż odbędzie się 14 stycznia 2020 roku, o godzinie 18.00, w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133.
Wstęp wolny.
W programie koncert kolęd w wykonaniu wokalistów Studia Wokalnego ROK Łomża.

 

Henryk Rymiszewski
Urodziłem się w 1948 r. w Grzymiszewie w woj. wielkopolskim, skąd w 1972 r. wraz z żoną wyjechałem do Pisza, gdzie otrzymałem pracę i mieszkanie. Z tego też powodu od 1982 r. pracowałem i mieszkałem w Łomży.
Po szkole podstawowej naukę kontynuowałem w Łodzi gdzie zdobyłem zawód malarza budowlanego, a następnie technika budownictwa. W Białymstoku studiowałem na Politechnice Białostockiej uzyskując dyplom inż. budownictwa. W Olsztynie kontynuowałem studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego. Życie zawodowe rozpocząłem jako technik budownictwa w Koninie i Turku. W Piszu po uzyskaniu uprawnień budowlanych byłem kierownikiem budów. Po zamieszkaniu w Łomży pracowałem na stanowisku z-ca dyrektora WPBK oraz dyrektora WPEC. Od 1993 roku byłem nauczycielem w ZSTiO nr 4, kształcąc swoich następców w zawodach budowlanych do czasu przejścia na emeryturę.
Dodatkową moją pasją była i jest kultura i sztuka, która zmaterializowała się w 1992 roku. Odtąd robiłem pierwsze zapiski do szuflady i malowanie obrazów. Po latach napisałem i wykonałem książkę pt. Dwa światy - aneks. Obecnie jestem w trakcie pisania powieści biblijnej pt. Z domu matki do domu ojca. Pomysł do wykonania płaskorzeźb przyszedł mi w Szklarskiej Porębie, skąd po przyjeździe do domu opracowałem technikę i technologię ich wykonania. Pierwsze płaskorzeźby stanowią cykl znaków zodiaku. Po nich wykonywałem inne o różnej tematyce. Jako budowlaniec do ich wykonania wykorzystuję materiały i narzędzia stosowane w robotach wykończeniowych w budownictwie oraz farby olejne artystyczne.

 

2020-01-10 10:57 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin