ROK

./i/slide_22.jpg ./i/slide_26.jpg ./i/slide_27.jpg ./i/slide_28.jpg ./i/slide_33.jpg

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2019 - Program

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2019 – program

Program XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2019

 

 

27 czerwca 2019, godz. 19.00, czwartek
Suwałki - Sala Królewska, ul. Chłodna 12
PRELUDIUM XXVI Międzynarodowego Festiwalu MUZYCZNE DNI DROZDOWO – ŁOMŻA 2019 oraz I Festiwalu Z KIEPURĄ NA CHŁODNEJ - SUWAŁKI 2019
W KRAINIE OPERETKI


Wykonawcy:
ANNA KINGA OSIOR – sopran
JACEK SZYMAŃSKI – tenor
MICHAŁ KALETA – fortepian

Program:
R. Stoltz - Brunetki, blondynki,
E. Kalman - duet Choć na świecie... z operetki Księżniczka czardasza,
E. Kalman - czardasz Sylvy z operetki Księżniczka czardasza,
J. Strauss - Kuplety Barinkaya z operetki Baron cygański.
J. Strauss - duet Kto ślub nam dał z operetki Baron cygański,
J. Strauss - aria Adeli z operetki Zemsta Nietoperza,
C. Zeller - pieśń Adama z operetki Ptasznik z Tyrolu,
E. Kalman - duet W rytm walczyka z operetki Księżniczka czardasza,
E. Kalman - aria Maricy z operetki Hrabina Marica,
B. Kaper - Ninon,
E. Kalman - duet Lekki półcień z operetki Księżna cyrkówka,
N. Dostal - duet Bo w Barcelonie z operetki Clivia.



28 czerwca 2019, godz. 19.00, piątek
Łomża - kościół pw. Krzyża Świętego
OD BACHA DO WSPÓŁCZESNOŚCI
koncert organowy


Wykonawcy:
PATRYK PODWOJSKI – organy
MATEUSZ RZEWUSKI – organy
DARIUSZ WÓJCIK – słowo wiążące

Program:
V. Lübeck (1654-1740) – Preludium C-dur
J. S. Bach (1685-1750) – Sonata organowa nr. III, d-moll, BWV 527, II. Adagio e dolce.
J. S. Bach (1685-1750) – Preludium i fuga a-moll, BWV 543
F. Mendelssohn – Bartholdy (1809-1847) – Preludium i fuga c-moll op. 37, nr 1
Improwizowana - partita chorałowa w barokowym stylu nt. pieśni: Bądźże Pozdrowiona
Adagio e dolce- trio w barokowym stylu
Temat z wariacjami w klasycznym stylu Andante cantabile w stylu romantycznym



29 czerwca 2019, godz. 19.00, sobota
Łomża – katedra, ul. Dworna 25
OD BACHA DO WSPÓŁCZESNOŚCI
koncert organowy

Wykonawcy:
SEBASTIAN KUCZYŃSKI – organy
ROBERT KULESZA – organy
JACEK SZYMAŃSKI – słowo wiążące

Program:
J. S. Bach - Passacaglia i fuga c-moll BWV 565,
F. Mendelssohn-Bartholdy - Sonata c-moll op. 65 nr 2
Grave - Adagio - Allegro maestoso e vivace - Fuga,
Nicolaus Brahms - Preludium i fuga e-moll
J. S. Bach - Aria na strunie G,
J. S. Bach - Fantazja i fuga c-moll,
F. Schubert - Ave Maria
Marian Sawa - Fuga Bolero,
Gordon Young - Toccata c-moll,
G. F. Haendel - Alleluja z oratorium Mesjasz.



30 czerwca 2019, godz. 9.00, niedziela
Śniadowo – kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Rynek 7
PANU NA CHWAŁĘ
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-instrumenalny


Wykonawcy:
ANNA KINGA OSIOR – sopran
ANNA WRÓBEL – wiolonczela
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian
EWA SADECKA – słowo wiążące

Program:
Ludomir Różycki - Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian cz. I,
J. S. Bach - Quia respexit z motetu Magnificat
J. S. Bach / Ch. Gounod - Ave Maria,
G. Rossini - O salutaris Hostia z Małej mszy uroczystej
A. L. Webber - Pie Jesu,
Piotr Wróbel - Zamyślenie motyla,
S. Moniuszko - Polonez Pan Chorąży z opery Hrabina.



30 czerwca 2019, godz. 9.45, niedziela
Łapy – kościół pw. Świętego Krzyża, ul. Matejki 10
NA CHWAŁĘ BOGU, KU RADOŚCI LUDZIOM
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-organowy


Wykonawcy:
SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK – tenor
EWA BĄK – organy
DARIUSZ S.WÓJCIK – słowo wiążące

Program:
S. Moniuszko - Preludium Kto się w opiekę,
Andre Campra - Rigaudon
G. F. Haendel - rec. Comforty i aria Every valley z oratorium Mesjasz,
Louis Lefebure-Wely - Andante
G. Verdi - Ingemisco z Requiem,
Giuseppe Gherardeschi - Sonata,
G. Rossini - Cujus animam ze Stabat Mater,
G. Bizet - Agnus Dei,
Samuel Tudor Strang - Cantique d amour,
Paul Wachs - Te Deum.




30 czerwca 2019, godz. 11.15, niedziela
Jedwabne – kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła, ul. Poświętna 4
PANU NA CHWAŁĘ
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-instrumentalny


Wykonawcy:
JACEK SZYMAŃSKI – tenor / słowo wiążące
KAROL LIPIŃSKI-BRAŃKA – skrzypce
KATARZYNA OLSZEWSKA – organy

Program:
J. S. Bach - Fantazja G-dur,
F. Durante - Preghiera,
Andrea Luccesi - Sonata I,
Beniamin Godart - II Sonata na skrzypce solo
P. Tosti - Ave Maria,
Louis J. A. Lefebure-Wely - Marche op.122,
Louis J. A. Lefebure-Wely - Andante
W. A. Mozart - Ave Verum,
C. Franck - Panis angelicus,
Theodor Salome - Grand Choeur
Johan Svendsen - Romans,
Theodore Dubois – Toccata.



30 czerwca 2019, godz. 14.00, niedziela
Drozdowo – Muzeum Przyrody / salon, ul. Główna 38
Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI
Koncert inauguracyjny


Wykonawcy:
MARLENA BOROWSKA – sopran
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian
ANNA WRÓBEL – wiolonczela
JACEK SZYMAŃSKI – słowo wiążące

Program:
S. Moniuszko - polonez Pan Chorąży z opery Hrabina,
S. Moniuszko - Prząśniczka,
S. Moniuszko - Dalibóg
Ludomir Różycki - Sonata a-moll na wiolonczele i fortepian cz.I,
S. Moniuszko - Matko! Już nie ma Cię!
S. Moniuszko - Łza (słowa autor nieznany),
Francois Adrien Servais - Fantazja polska na tematy z baletu Wesele w Ojcowie
S. Moniuszko - Recytatyw i piosnka Broni z III aktu opery Hrabina,
Piotr Wróbel - Zamyślenie motyla
Karol Skarżyński - Polonez,
S. Moniuszko - Recytatyw i cavatina Halki z IV aktu opery Halka.

 

 

 

30 czerwca 2019, godz. 17.00, niedziela
Stawiski – kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego, ul. Łomżyńska 1
O WZNIOSŁA SZTUKO
koncert wokalno-instrumentalny


Wykonawcy:
JACEK SZYMAŃSKI – tenor / prowadzenie
KAROL LIPIŃSKI-BRAŃKA – skrzypce
KATARZYNA OLSZEWSKA – organy

Program:
J. S. Bach - Fantazja G-dur BWV 572,
J. Massenet - Medytacja z opery Thais
G. F. Haendel - Ombra mai fu - recitativ i aria Kserksesa z opery Kserkses,
Andrea Lucchesi - Sonata I
Beniamin Godard - II sonata na skrzypce solo,
Louis J. A. Lefebure-Wely - Marche op.122
Louis J. A. Lefebure-Wely - Andante,
F. Durante - Preghiera,
Theodor Salome - Grand Choeur
Johan Svendsen - Romans,
C. Franck - Panis angelicus,
Theodore Dubois – Toccata.



30 czerwca 2019, godz. 20.00, niedziela
Łomża – Centrum Katolickie im. Papieża Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego – patio, ul. Zawadzka 55
TAŃCZĄCE EURYDYKI
recital wokalny


Wykonawcy:
JOANNA NAWROT – śpiew
Gościnnie PAULINA POROWSKA – śpiew
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
SEBASTIAN WYSZYŃSKI – kontrabas
PAWEŁ ZAWADA – fortepian
JACEK SZYMAŃSKI – słowo wprowadzające

Program:
Piosenki z repertuaru Anny Germann
Człowieczy los, Raz w roku kwitną sady, Pomyśl o mnie, Echa miłości Eurydyki Tańczące, Jedna chwila wystarczyła, Moje miejsce na ziemi, Jak to będzie z nami, Weź mnie jak w worku kota, A on mi się podoba, Wróć do Sorrento, Greckie wino, Cyganeria.



1 lipca 2019, godz. 19.00, poniedziałek
Kolno – restauracja Colnus (dawna synagoga), ul. Strażacka 1
OBLICZA MIŁOŚCI
recital wokalny


Wykonawcy:
JACEK SZYMAŃSKI – tenor
RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian
DARIUSZ WÓJCIK – recytacja

Program:
G. Caccini - Amarilli,
M. K. Ogiński - Pożegnanie Ojczyzny,
Ch. W. Gluck - O del mio dolce amor,
B. Marcello - Il mio bel fuoco,
P. Czajkowski - Aria Gremina z opery Eugeniusz Oniegin,
G. Giordani - Caro mio ben,
E. Astorga - Vo cercando
G. F. Haendel - Ombra mai fu - aria Kserksesa z opery Kserkses,
A. Scarlatti - Gia il sole dal Gange
R. Wagner - Aria Wolframma z opery Tannhauser
M. Karłowicz: Czasem, gdy długo, Zawód, Z erotyków, Skąd pierwsze gwiazdy, Zasmuconej, Pamiętam ciche, jasne, złote dnie.



2 lipca 2019, godz. 19.00, wtorek
Łomża - Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich / sala widowiskowa, ul. Sadowa 12
ZIMNY DRAŃ
Koncert biletowany. Bilety do nabycia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4

Wykonawcy:
AGNIESZKA SKAWIŃSKA – śpiew
DARIUSZ WÓJCIK – śpiew
KATARZYNA ROGALSKA – skrzypce
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
MICHAŁ KALETA – fortepian

oraz

tancerze KTT AKAT (Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży)
JACEK SZYMAŃSKI – prowadzenie

Program:
Henryk Wars - Umówiłem się z nią na dziewiątą z filmu Piętro wyżej,
Henryk Wars - Dla Ciebie chcę być biała z filmu Czarna perła
Roman Palestr - Ach te baby z filmu Zabawka,
Henryk Wars - Zatańczmy tango
Henryk Wars - Tyle miłości z filmu Jego ekscelencja subiekt,
Henryk Wars - Miłość Ci wszystko wybaczy z filmu Szpieg w masce
Jerzy Petersburski - Jak Pani może w nocy spać,
Adam Lewandowski - Stary walc
Henryk Was - Ach śpij kochanie z filmu Paweł i Gaweł,
Henryk Wars - Nikodem,
Henryk Wars - Na pierwszy znak z filmu Szpieg w masce
Mieczysław Mierzejewski - Ja mam czas ja poczekam,
Henryk Wars - Tylko ty,
Henryk Wars - Sex appeal z filmu Piętro wyżej,
Henryk Wars - Tylko z Tobą i dla Ciebie z filmu Pieśniarz Warszawy,
Zygmunt Wiehler - Nie kochać w taką noc z filmu Ada to nie wypada
Henryk Wars - Zimny drań z filmu Pieśniarz Warszawy,
Grzegorz Bogomazow - Bublichky z rewii Klejnoty Warszawy.



3 lipca 2019, godz. 18.00, środa
Augustów – Fundacja „Cordis”, ul. Jeziorna 3
Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI

Wykonawcy:
MARLENA BOROWSKA – sopran
CHRISTPH TYMENDORF – altówka
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian

Program:
S. Moniuszko - Prząśniczka,
S. Moniuszko - Dalibóg,
J. S. Bach - Sonata nr 3 g-moll na viole da gamba i klawesyn BWV 1029
S. Moniuszko - Matko! Już nie ma Cię!
S. Moniuszko - Łza,
Nino Rota - Intermezzo na altówkę i fortepian
S. Moniuszko - Recytatyw i piosnka Broni z III aktu opery Hrabina,
Ernest Bloch - Suita hebrajska na altówkę i fortepian
Max Bruch - Romanze op.85 na altówkę i fortepian,
S. Moniuszko - Recytatyw i cavatina Halki z IV aktu opery Halka.



3 lipca 2019, godz. 18.00, środa
Rajgród – Pensjonat & SPA ,,RAJ’’, ul. 1 Maja 22
SUMMERTIME

Wykonawcy:
ANNA KINGA OSIOR – sopran
JOANNA NAWROT – sopran
SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK – tenor
DARIUSZ WÓJCIK – bas
KATARZYNA ROGALSKA – skrzypce
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian
MICHAŁ KALETA – fortepian

Program:
G. Gershwin - Summertime,
S. Moniuszko - Dziad i baba,
C. Zeller - aria Krystynki z operetki Ptasznik z Tyrolu,
J. Massenet - Medytacja z opery Thais,
G. Donizetti - aria Tonia z opery Córka pułku,
J. Brahms - Taniec węgierski
G. Puccini - aria Lauretty z opery Gianni Schicchi,
J. Strauss - aria Homonaya z operetki Baron cygański
G. Gershwin - Summertime,
F. Reymond - czardasz z opery Perła w Tokayu,
G. Gershwin - The Man I love (Mężczyzna którego kocham)
H. Wars - duet Dla ciebie chcę być biała z rewii Czarna perła,
F. Reymond - aria Juliszki z operetki Błękitna maska
E. Kalman - aria Maricy z operetki Hrabina Marica,
M. Rimski-Korsakow - Lot trzmiela
R. Friml - Hymn włóczęgów z operetki Król włóczęgów,
Francesco Sartori - Con Te Partiro czyli Time To Say Goodbye,
E. Kalman - Artystki z variete z operetki Księżniczka czardasza.

 

 

 

 

3 lipca 2019, godz. 18.30, środa
Łomża – katedra, ul. Dworna 25
OD BACHA DO WSPÓŁCZESNOŚCI
ETIUDA KANONICZNA

Wykonawcy:
MAGDALENA CORNELIUS – mezzosopran
PATRYK PODWOJSKI – organy
EWA SADECKA – słowo wiążące


Program:
Patryk Podwojski - Improwizacja: temat własny z wariacjami w romantycznym stylu
Mieczysław Karłowicz - Mów do mnie jeszcze, Pamiętam ciche, jasne, złote dnie
Feliks Nowowiejski - Epilog III części z III symfonii organowej (lourdzka)
Stanisław Moniuszko - Pieśń wieczorna, Znasz-li ten kraj, Swaty,
Robert Schumann - Etiuda kanoniczna op. 56 nr 5
Stanisław Moniuszko - Morel, Do Niemna, Piosenka bez tytułu Znasz-li ten kraj
Ch. M. Widor - Finał z VI symfonii organowej g-moll,
Francis Poulenc - Ostatni mazur (z cyklu: Huit chansons polonaises).



4 lipca 2019, godz. 19.00, czwartek
Łomża – kino MILLENIUM, ul. Wojska Polskiego 7
Seans biletowany, impreza towarzysząca - bilety do nabycia w kinie ,,Millenium’’
Stanisław Moniuszko
HRABINA
polska opera narodowa w III aktach w 200.rocznicę urodzin Kompozytora


Rejestracja telewizyjna TVP2 15 września 2002 roku w StudioS1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie
Retransmisja – TVP Polonia i TVP Kultura

Opracowanie i reżyseria – Maria Fołtyn
Kierownictwo muzyczne – Wojciech Michniewski


Obsada:
Hrabina – MARIA KNAPIK
Chorąży – RAFAŁ SIWEK
Bronia – DOROTA WÓJCIK
Kazimierz – LESZEK ŚWIDZIŃSKI
Podczaszyc – CZESŁAW GAŁKA
Dzidzi – JACEK SZYMAŃSKI
Panna Ewa – AGNIESZKA WOLSKA
Bogusławski – JAN ENGLERT
Gość – WOJCIECH MACHNICKI

oraz

Chór Filharmonii Narodowej
pod dyrekcją Henryka Wojnarowskiego
Polska Orkiestra Radiowa
pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego

 

 

 

 

5 lipca 2019, godz. 19.00, piątek
Łomża – PWSIiP, Aula Wielka, ul. Akademicka 1
SUMMERTIME


Wykonawcy:
ANNA KINGA OSIOR – sopran
JOANNA NAWROT – sopran
SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK – tenor
DARIUSZ WÓJCIK – bas
KATARZYNA ROGALSKA – skrzypce
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian
MICHAŁ KALETA – fortepian
JACEK SZYMAŃSKI – prowadzenie

Program:
G. Gershwin - Summertime,
S. Moniuszko - Dziad i baba
C. Zeller - aria Krystynki z operetki Ptasznik z Tyrolu,
J. Massenet - Medytacja z opery Thais
G. Donizetti - aria Tonia z opery Córka pułku,
J. Brahms - Taniec węgierski
G. Puccini - aria Lauretty z opery Gianni Schicchi,
J. Strauss - aria Homonaya z operetki Baron cygański
G. Gershwin - Summertime,
F. Reymond - czardasz z opery Perła w Tokayu
G. Gershwin - The Man I love (Mężczyzna którego kocham),
H. Wars - duet Dla ciebie chcę być biała z rewii Czarna perła
F. Reymond - aria Juliszki z operetki Błękitna maska,
E. Kalman - aria Maricy z operetki Hrabina Marica
M. Rimski-Korsakow - Lot trzmiela,
R. Friml - Hymn włóczęgów z operetki Król włóczęgów
Francesco Sartori - Con Te Partiro czyli Time To Say Goodbye
E. Kalman - Artystki z Variete z operetki Księżniczka czardasza.




6 lipca 2019, godz. 18.00, sobota
Drozdowo – Muzeum Przyrody / salon, ul. Główna 38
WIWAT PAN MONIUSZKO!
Koncert w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki


Wykonawcy:
MONIKA LITWIN-DYNGOSZ – mezzosopran
WOJCIECH DYNGOSZ – baryton
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian
JACEK SZYMAŃSKI – słowo wiążące


Program:
S. Moniuszko - Entuzjasta,
S. Moniuszko - Złota rybka,
S. Moniuszko - Piosnka żołnierza
S. Moniuszko - Czy powróci?,
S. Moniuszko - Dziad i baba,
S. Moniuszko - Prząśniczka
S. Moniuszko - Matysek,
Z. Noskowski - Smutno,
S. Moniuszko - Święty Piotr
Z. Noskowski - Białe mgły,
S. Moniuszko - Krakowiaczek,
Z. Noskowski - Lulajże mi
Z. Noskowski - Zwiędły listek,
Z. Noskowski - Skowroneczek,
Z. Noskowski – Stach.

 

 

 

 

7 lipca 2019, godz. 9.00, niedziela
Zabiele – kościół parafialny pw. św. Jana Ewangelisty
NA SKRZYDŁACH PIEŚNI
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-instrumentalny


Wykonawcy:
JOANNA NAWROT – sopran
ANNA KINGA OSIOR – sopran
JACEK SZYMAŃSKI – tenor / prowadzenie
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian

Program:
J. S. Bach / Ch. Gounod - Ave Maria,
J. S. Bach - Quia respexit z motetu Magnificat
J. Haydn - Et incarnatus est z Mszy cecyliańskiej,
G. Rossini - O salutaris Hostia z Małej mszy uroczystej
W. A. Mozart - Ave Verum,
C. Franck - Panis angelicus,
A. L. Webber - Pie Jesu,
G. Gershwin - Summertime
J. Brahms - Taniec węgierski,
V. Monti - Czardasz,
G. Puccini - aria Lauretty z opery Gianni Schicchi
E. Curtis - O, nie zapomnij mnie,
M. Rimski-Korsakow - Lot trzmiela
E. Kalman - duet Lekki półcień z operetki Księżna cyrkówka.

 

 

 

7 lipca 2019, godz. 11.45, niedziela
Łomża – kościół pw. Krzyża Świętego
DO CIEBIE GŁOS WZNOSIMY
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-organowy


Wykonawcy:
DARIUSZ S.WÓJCIK – bas
BŁAŻEJ MUSIAŁCZYK – organy
EWA SADECKA – słowo wiążące

Program:
Johann Sebastian Bach - Piece dorgue BWV 572,
O. M. Żukowski - Ojcze nasz,
J. Rheinberger - Cantilene z Sonaty No. 11 D-moll op.148,
G. Verdi - Confutatis z Requiem
J. Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej BWV 1092/transkr. na organy,
C. Saint-Saens - Ave Maria
C. Franck - Panis angelicus,
Ch. H. Rinck - Floeten - Concert / cz. I Allegro Maestoso
E. Pałłasz - Naucz mnie, Panie,
Błażej Musiałczyk – Improwizacja.

 

 

 

 

7 lipca 2019, godz. 17.00, niedziela
Drozdowo – Muzeum Przyrody – park, ul. Główna 38
Zakończenie XXVI Festiwalu
WIELKA GALA W PAŁACU
Jacek Szymański i jego goście


Wykonawcy:
MARLENA BOROWSKA,
MONIKA LITWIN-DYNGOSZ
MAŁGORZATA MARCZYK,
JOANNA NAWROT
ANNA KINGA OSIOR,
PAULINA POROWSKA
AGNIESZKA SKAWIŃSKA,
DOMINIKA SZYSZKO
YEYOUNG SOHN,
INGA WAWRZYNKOWSKA
IRENA WAWRZYNKOWSKA
WOJCIECH DYNGOSZ,
MICHAŁ KALETA
RAFAŁ LEWANDOWSKI,
TOMASZ MAZUR
SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI,
DARIUSZ WÓJCIK

JACEK SZYMAŃSKI – prowadzenie

Program:
przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego
oraz muzyka instrumentalna.

 


Załączniki

  1. Pobierz załącznik
2019-06-25 15:04 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin