ROK

./i/slide_16.jpg ./i/slide_20.jpg ./i/slide_29.jpg ./i/slide_28.jpg ./i/slide_11.jpg

Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich 2019

Protokół
Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich
odbywającego się w ramach XXVI Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie


Jury w składzie:
1. Małgorzata Jędruch-Włodarczyk – członek jury, dziennikarka, producentka muzyczna
2. Anna Borucka - Szotkowska – członek jury, muzykolog, dziennikarka Polskiego Radia
4. Teresa Pardo – członek jury, folklorysta, specjalista ds. folkloru kurpiowskiego

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

 

W kategorii konkursowej wykonywania utworów tradycyjnych:


zespoły śpiewacze– grupa dorosłych

I nagroda Zespół Śpiewaczy z Turośli
Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - Kobiety
Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - Mężczyźni
II nagroda Kurpiowszczyzna Senior Grupa Kobiet z Myszyńca
Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu – Kobiety
Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy
III nagroda Zespół Śpiewaczy Kobiet Pniaki i krzaki z Lelisa
Zespół Śpiewaczy z Kuzi – Kobiety
Wyróżnienie Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Białe
Grupa Śpiewacza Kobiet – Kurpiowszczyzna z Myszyńca
Grupa Śpiewacza Kobiet z Czarni

zespoły śpiewacze – grupa dzieci i młodzieży:
I nagroda Poziomecki
Kurpiki z Wykrotu
II nagroda Grupa Śpiewacza Carnionecki
Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
III nagroda Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Białe
Wyróżnienie Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy Łomża

 

zespoły folklorystyczne - dorośli:
I nagroda Zespół Folklorystyczny Kurpiowszczyzna
III nagroda Integracyjny Zespół Folklorystyczny Szansa z Zambrowa
nagroda specjalna - Zespół Pieśni i Muzyki Białoruskiej Gościniec z Grodna


zespoły folklorystyczne – dzieci i młodzież:

II nagroda Zespół Folklorystyczny Pniaki i krzaki
Wyróżnienie Grupa Dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca Łomża
Zespół Taneczny z Nowogrodu
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

soliści śpiewacy – dorośli:
I nagroda Elżbieta Kasznia
Stanisław Archacki
Krystyna Pawelczyk
II nagroda Weronika Gwiazda
Eugenia Kuliś
III nagroda Paweł Dąbkowski
Hanna Ksepka
Wyróżnienie Jadwiga Dziczek
Anna Kulas Kurpiowszczyzna
Ewa Łępicka

soliści śpiewacy - grupa dzieci i młodzieży:
I nagroda Emilia Dzieżyk
II nagroda Adam Szydlik
III nagroda Kamil Mróz
Alicja Chojnacka z ZPiT Kurpie Białe


gawędziarze - dorośli:

I nagroda Władysław Gwiazda
II nagroda Michał Piotr Grzegorczyk
Wyróżnienie Hanna Brodowska


gawędziarze - dzieci:

I nagroda Alicja Drężek
III nagroda Mateusz Dziczek


soliści instrumentaliści – grupa dorosłych:

I nagroda Ryszard Maniurski
II nagroda Jan Kania
III nagroda Dariusz Jedwabnik


soliści instrumentaliści – grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda Radosław Ropiak
III nagroda Adam Sadłowski
Dawid Sutkowski
Karol Sadłowski
wyróżnienie Tomasz Geryk
Kacper Piórkowski
Paulina Żyra
Wiktoria Julia Zielińska
Natalia Zadroga


kapele - dorośli:

I nagroda Kapela Grzesia
Kapela Łysozianie
II nagroda Kapela Jana Kowalczyka
Kapela Jana Kani z Turośli
III nagroda Kapela Bałdygowie
Wyróżnienie Kapela Kurpiowska ROK
Nagroda specjalna im. Heleny i Bolesława Olbryś – Kapela Miód na serce


kapele - dzieci:
Wyróżnenie Kurpiowskie smyczki ROK-ŁTM

 

Pary taneczne - dorośli:
I nagroda Teresa Andrzejczyk i Mariusz Pliszka
II nagroda Zuzanna Lis i Henryk Dziczek

 

Fundatorami nagród Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Bogumiła i Marek Olbryś.


Na tym protokół zakończono.

 

Nowogród, dn. 16.06.2019 r.

 

2019-06-17 10:20 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin