ROK

./i/slide_27.jpg ./i/slide_28.jpg ./i/slide15.jpg ./i/slide20.jpg ./i/slide_25.jpg

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski zaprasza na cykl wydarzeń kulturalnych pt. Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi, który odbędzie się 26 maja 2019 roku od godz. 16.00 w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wydarzenie to jest elementem obchodów Jubileuszu 20 lecia Powiatu Łomżyńskiego.

 

W programie:

  • Bryczką Państwa Lutosławskich – prowadzenie Jacek Szymański

  • Koncert Lutosławski i Derwid – kwartet Alla Breve oraz śpiewaczka operowa Małgorzata Trojanowska

  • Koncert Muzyczne Podróże Państwa Lutosławskich – Zespół ROK Band w składzie: Agnieszka Żemek – Pawczyńska, Artur Pawelczyk, Tomek Swajda oraz Grzegorz Sekmistrz

19.00 – Koncert finałowy Wszystkie barwy Muzyki – Anna Serafińska, Krzesimir Dębski oraz Adam Palma.

O koncercie finałowym:

Talenty improwizatorskie Muzyków pozwalają im przemieszczać się po wszystkich stylach i gatunkach muzycznych. Oprócz solowych utworów zagrają kompozycje Astora Piazzoli, Chicka Corei, Django Reinhardta, Stevie Wondera i kompozycje własne. Recenzenci ich koncertu podczas Summer Jazz Festival w Krakowie pisali: Błyskotliwe dialogi, popisy solowe, wędrówki po stylach, elementy kabaretowe stworzyły wspaniały spektakl.

Krzesimir Dębski - kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Jest laureatem I nagrody na Światowym Konkursie Jazzowym w Hoeilaart (1983), Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego (1985), nagród czytelników magazynu Jazz Forum dla Muzyka, Kompozytora i Skrzypka Roku (1983-86). W 1985 znalazł się w ankiecie amerykańskiego pisma Down Beat wśród dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych świata. W 1986 otrzymał I nagrodę Konkursu Kompozytorskiego z okazji 25-lecia Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna. W 1988 zdobył nagrodę Kanadyjskiej Akademii Filmowej Genie Award oraz Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci. W 1998 uzyskał w Stanach Zjednoczonych nominację do Emmy Award za muzykę do filmu Andrzeja Maleszki Maszyna Zmian. W 2000 otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii Kompozytor Roku oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej Philip Award za muzykę do filmu Ogniem i Mieczem. W 2001 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos w Grecji nagrodzono jego muzykę do filmu W Pustyni i w puszczy. Muzyka do filmu Stara Baśń została wyróżniona Złotą Kaczką 2003 przez czytelników czasopisma Film. W 2005 otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie muzyki do 16 filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną (ponad 40 premier) i eksperymentalną. W 1991 podjął również działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje już kilkanaście tytułów, m.in. z muzyką filmową dla Sony Classical. Prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O Connor, John Blake i Nigel Kennedy.

Adam Palma - Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku w 2017 r. Laureat tytułu Najlepszy polski gitarzysta akustyczny na Guitar Awards w Warszawie. Obecnie mieszkaniec Wielkiej Brytanii i wykładowca w klasie gitary na Uniwersytecie w Salford. Chętnie zapraszany do wspólnych koncertów przez najwybitniejszych gitarzystów akustycznych na świecie takich jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel, Bireli Lagrene. Występował z większością artystów polskiej estrady m.in Ewą Bem, Edytą Górniak, Eweliną Flintą, Kubą Badachem, Leszkiem Możdżerem, Krzesimirem Dębskim i innymi. Autor 3 solowych płyt, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynach gitarowych na całym świecie. Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama Rheged na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017r.

Anna Serafińska - Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach – z uczelnią związana zawodowo od 1997, w 2004 jako pierwsza w Polsce uzyskała tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Aktualnie jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Od 2008 roku adiunkt na wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, w latach 2012 – 2013 i od jesieni 2015 prodziekan tego wydziału. Laureatka m. in. I nagrody oraz nagrody publiczności na międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych Shure Montreux Jazz Voice Competition 2004 oraz tytułu Lady Summertime podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (2006). Czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Doświadczenie sceniczne to udział w licznych koncertach – od występów klubowych po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Koncertowała już na każdym kontynencie, w ponad 20 krajach. Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach w kraju i zagranicą. Pracowała również jako konsultant wokalny telewizyjnych talentshow m. in. Idol, Jak Oni Śpiewają, The Voice of Poland oraz Aplauz Aplauz. W swoim dorobku ma już 5 albumów solowych: Nieobecni, Melodies, Ciepło zimno, Gadu gadu oraz Anna Serafińska Groove Machine.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie premierowy pokaz filmu o życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego pt. Granatowy zeszyt – narracja i oprawa muzyczna Leszek Możdżer (sala w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy Muzeum Przyrody w Drozdowie) oraz wystawa o Witoldzie Lutosławskim.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

ZAPRASZAMY!

Wykonawca zadania:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu ŁomżyńskiegoWydarzenie jest realizowane w ramach projektu pt. Lutosławscy – nietuzinkowe osobowości – polskie serca, światowe umysły dofinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

 

 Starostwo Powiatowe w Łomży

2019-05-17 11:34 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin